ZUPA NIC i spotkanie z Adamem Woronowiczem - Kino Forum, 12 września 2021, godz. 13:30...
logo
czytaj E-gazety prasa online


2021-09-10

ZUPA NIC
i spotkanie z Adamem Woronowiczem

Zupa nic

Adam Woronowicz będzie gościem najbliższej Podlas­kiej Akademii Kultury, na którą zapraszają Białostocki Ośrodek Kultury i Polski Instytut Sztuki Filmowej!

Marta jest romantyczką i szkolną ofiarą losu. Dzieli pokój z siostrą Kasią i babcią, która zamiast bajek opowiada wnuczkom powstańcze historie. W pokoju za ścianą swe małżeńskie życie toczą rodzice, Tadek i Elżbieta. On jest stale upokarzanym przez system inteligentem, który po pracy pędzi bimber i po cichu zazdrości opływającemu w dobrobyt szwagrowi. Ona jest przewodniczącą zakładowej Solidarności z potrzebą wolności i marzeniem, żeby w końcu wyrwać się z Polski.

Prawdziwe emocje dla całej rodziny zaczną się jednak wtedy, gdy pod blokiem stanie wymarzony pomarańczo­wy maluch. Ela i Tadek odkryją powołanie do handlu oraz zagranicznych wojaży, a dorastająca Marta po raz pierwszy w życiu naprawdę się zakocha.

Kinga Dębska, reżyserka: "Tym filmem chciałabym przy­pomnieć sobie i widzom, co cieszyło nas, gdy byliśmy dziećmi. Pozwolić sobie na rozrzewnienie nad czasem, gdy całe popołudnie można było przesiedzieć z rówieś­nikami na drzewie i trzepaku, a żółta syrenka rodziców ekscytowała bardziej niż dziś najnowszy model Audi. Mieliśmy bardzo szczególne dzieciństwo, które uformo­wało nas tak a nie inaczej. Przyjrzyjmy się życiu naszych rodziców i zauważmy, jak wiele z nich jest w nas. Ten film będzie taką właśnie intymną podróżą w świat dzieciństwa – wzruszającą, bardzo zabawną i pełną emocji.

Zupa nic
Polska 2021, 94'
reż. Kinga Dębska    
obsada: Adam Woronowicz, Kinga Preis, Ewa Wiśniewska, Katarzyna Kwiatkowska, Rafał Rutkowski    

12 września 2021, godz. 13:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 12 zł – w kasie kina Forum i na stronie bilety.bok.bialystok.pl


Tekst i fotografie: Białostocki Ośrodek Kultury

baner