Areszt za kradzieże 3 puszek z pieniędzmi na leczenie chorych dzieci
logo
czytaj E-gazety prasa online


Areszt za kradzieże 3 puszek z pieniędzmi
na leczenie chorych dzieci

2020-11-10

fot. KMP Białystok

Białostoccy policjanci zatrzymali podejrzanego o kra­dzież puszki z pieniędzmi na leczenie chorych dzieci ze sklepu na osiedlu Przydworcowe. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, 31-latek został zatrzymany już po 15 minutach od zdarzenia. Mundurowi ustalili, że mężczy­zna ukradł jeszcze dwie puszki z innych białostockich sklepów. 31-latek usłyszał 3 zarzuty kradzieży szczegól­nie zuchwałej. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spę­dzi w areszcie. Za kradzież szczególnie zuchwałą grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu w sklepach na terenie Białegosto­ku, doszło do kradzieży puszek z pieniędzmi na leczenie chorych dzieci. Pierwsze informacje o tych zdarzeniach pojawiły się na portalach społecznościowych. Już od tego momentu, policjanci zaczęli ustalać podejrzanych o kra­dzież.

W czwartek rano, białostocki dyżurny otrzymał informację o kradzieży puszki z datkami na chore dzieci w sklepie przy ulicy Bohaterów Monte Cassino. Zgłaszający podał rysopis mężczyzny oraz kierunek, w którym uciekł. Na miejsce zdarzenia od razu pojechały policyjne patrole. Już po niespełna 15 minutach od zdarzenia, policjanci z biało­stockiej "patrolówki" na przystanku autobusowym, zauwa­żyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez zgłaszającego. Miał on na sobie charakterystyczną kurtkę wywróconą na drugą stronę, którą próbował się zakryć. Myślał, że kurtką i założoną maseczką uda mu się ukryć przed funkcjonariuszami. Jednak pomylił się i już po chwili był w rękach policjantów. Pracownik sklepu potwie­rdził, że to ten mężczyzna ukradł z lady puszkę. Ponadto, mundurowi ustalili, że 31-latek jest odpowiedzialny za kra­dzież 2 innych puszek charytatywnych ze sklepów na osiedlu Piasta oraz Starosielce. Łączną kwotę strat osza­cowano na blisko 2 tysiące złotych.

Mężczyzna usłyszał 3 zarzuty kradzieży szczególnie zuch­wałej, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 31-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w are­szcie.

Tekst i fotografie: KMP Białystok