Wymyślił kradzież samochodu, aby uzyskać odszkodowanie
logo
czytaj E-gazety prasa online


Wymyślił kradzież samochodu, aby uzyskać odszkodowanie

2020-05-28

Białostoccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zgłosił kradzież volkswagena wartego 35 tysięcy złotych. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że przestępstwo było fikcyjne. Mężczyzna usłyszał zarzuty zeznania nieprawdy, fikcyjnego zgłoszenia kradzieży oraz usiłowania oszustwa firmy ubezpieczającej samochód, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Cała sprawa miała początek w połowie marca, na terenie powiatu białostockiego. Do komendy Policji przyszedł mężczyzna i zgłosił kardzież volkswagena z osiedlowego parkingu. Zgłaszający dodał, że samochód został skadziony nocą i jest wart 35 tysięcy złotych.
Kilka dni później, pojazd został zlokalizowany na terenie gminy Juchnowiec. Jak się okazało miał zdemontowane części. Policjanci od początku podejrzewali, że w tej rzekomej kradzieży... coś "nie gra".
Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Do kradzieży volkswagena nigdy nie doszło. Jak się okazało, cała sprawa od początku została wymyślona przez właściciela samochodu. Zgromadzony przez białostockich policjantów materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie mężczyzny. Podejrzany usłyszał zarzuty zeznania nieprawdy, fikcyjnego zgłoszenia kradzieży oraz usiłowania oszustwa firmy ubezpieczającej samochód w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Tekst i fotografia: KMP Białystok