Policjanci z białostockiej „patrolówki” zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzieże z włamaniem
logo
czytaj E-gazety prasa online


Zatrzymano dwie osoby podejrzane o kradzieże z włamaniem

2020-05-25

Policjanci z białostockiej „patrolówki” zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzieże z włamaniem do altanek na terenie ogródków działkowych. Łupem włamywaczy padły przedmioty znajdujące się na wyposażeniu domków. Złodzieje wpadli w ręce policjantów po krótkim pościgu. 37-latek i jego o 3 lata starszy wspólnik usłyszeli w sumie 8 zarzutów. Decyzją sądu jeszcze dzisiaj trafią na 3 miesiące do aresztu..

W sobotę, tuż po 2 białostocki dyżurny otrzymał informację o włamaniu do altanki na terenie jednego z ogródków działkowych. Zgłaszający dodał, że słyszał jak ktoś wybija szybę w oknie.
Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z białostockiej „patrolówki”. Mundurowi podczas dojazdu na miejsce zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok patrolu zaczęli wyrzucać na prywatna posesję różne przedmioty. Chwilę później zaczęli uciekać. 37 i 40-latek już po krótkim pościgu byli w rękach policjantów. Mundurowi zabezpieczyli wyrzucone rzeczy, które jak się okazało pochodziły z przestępstwa.
Śledczy ustalili, że tego wieczoru zatrzymani mężczyźni włamali się łącznie do 8 altanek ogrodowych. Ich łupem padły przedmioty znajdujące się na wyposażeniu domków. Złodzieje nie mogli się oprzeć nawet czapce z daszkiem, czekoladzie i butelce piwa. Łączna kwota strat poniesiona przez właścicieli to blisko 2 tysiące złotych. Mężczyźni usłyszeli 8 zarzutów. Do przestępstw dopuścili się w warunkach recydywy. Decyzją sądu jeszcze dzisiaj trafią na 3 miesiące do aresztu.

Tekst i fotografia: KMP Białystok