ZADUSZKI BLUESOWE: Blackberry Brothers / Cotton Wing, 7 listopada 2020, godz. 19:00 ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Zaduszki Bluesowe - 7 listopada, sala Forum

2020-10-21

Cotton Wing

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na:

ZADUSZKI BLUESOWE: Blackberry Brothers / Cotton Wing
7 listopada 2020, godz. 19:00
Sala Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 35 zł (przedsprzedaż), 45 zł (w dniu koncertu)
- w kasie kina Forum i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Blackberry Brothers pojawili się na polskiej scenie okołobluesowej w maju 2018 roku, gdy ukazała się ich debiutancka płyta "Old Soul". Wydany z pasji, miłości do rocka i bluesa lat 60. i 70. album spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem wśród krytyków i publiczności, czego dowodem są przyznane wyróżnienia kwartalnika "Twój Blues" za 2018 rok w kategoriach Odkrycie Roku (1. miejsce), Płyta Roku (2. miejsce) oraz Zespół Roku (3. miejsce).

Od tego czasu Blackberry Brothers można było usłyszeć w kraju i za granicą na takich wydarzeniach jak: Bluestracje, Suwałki Blues Festival, Bies Czad Blues, Blues Alive, Muzyczna Jesień, Southern Rock nad Wkrą, Otwock Blues Bazar, Stetson & Bourbon Festival czy Rawa Blues Festival.

Cotton Wing
Trójmiejska formacja rhythm & bluesowa. Zespół wygrał najważniejsze polskie konkursy bluesowe, zagrał setki koncertów w kraju i za granicą.
W 2015 roku nagrał swój pierwszy album „Fishing & Processing”, świetnie przyjęty przez fanów i krytyków. Aktualnie pracuje nad nową płytą. Cotton Wing to zespół złożony z zawodowych muzyków oddanych muzyce bluesowej.

Lider formacji, Robert Tyszka, mieszkał przez kilka lat w Memphis w Stanach Zjednoczonych, gdzie zgłębiał tajniki bluesa i podpatrywał u źródeł jak powstaje prawdziwy, szczery blues. Ma to zasadniczy wpływ na muzyczny styl i kierunek obrany przez trójmiejski kwartet. Muzycy nie zamykają się w typowych dwunastu taktach, uwzględniają w swoich poczynaniach muzykę gospel, stary dobry soul, a także zaaranżowane parte wokalne.

Wygrane konkursy: laureat Rawa Blues 2014, WaterBlues festiwal 2013, Blues nad Bobrem 2011, Ogólnopolskiego festiwalu bluesowego Nowa Sól 2013, nagroda na festiwalu Bluesroads 2011 Kraków.

Zaduszki Bluesowe zorganizowano po raz pierwszy w listopadzie 1983 roku i poświęcono je pamięci Ryszarda „Skiby” Skibińskiego, lidera Kasy Chorych i pomysłodawcy najstarszego festiwalu bluesowego w Polsce – Jesieni z Bluesem. Od tego czasu impreza odbywa się cyklicznie i cieszy się niesamowitym powodzeniem. Koncerty zespołów z Polski i zza granicy co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Podczas tego wydarzenia spotykają się kolejne pokolenia fanów bluesa!

Źródło informacji: Białostocki Ośrodek Kultury

baner