Policjanci zatrzymali 26-letnią białostoczankę, która podszywając się pod koleżankę, chciała zdać za nią egzamin na prawo jazdy
logo
czytaj E-gazety prasa online


Próbowała zdać egzamin za koleżankę

2021-03-30

fot. KMP Białystok

Policjanci zatrzymali 26-letnią białostoczankę, która podszywając się pod koleżankę, chciała zdać za nią egzamin na prawo jazdy. Jednak czujność zachował jeden z egzaminatorów, który powiadomił o całej sytuacji Policję. 26 i 36-latka usłyszały zarzuty. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

O tym, że jedna z osób zdających egzamin na prawo jazdy podaje się za inną kobietę, powiadomił Policję jeden z egzaminatorów.

W trakcie trwającego testu mężczyzna zauważył, że jedna z osób na sali wygląda inaczej niż ta na zdjęciu z "Profilu Kandydata na kierowcę". Zdjęcie w systemie przedstawia­ło osobę, która była już tydzień temu na egzaminie. Egzaminator poprosił kobietę o zdjęcie maseczki i wtedy porównał ją ze zdjęciem. Ten sam kolor włosów oraz podobna fryzura, ale były to dwie inne osoby. Tuż po zakończonym teście, egzaminator powiadomił o całej sytuacji Policję.

Funkcjonariusze będąc na miejscu, ustalili prawdziwą tożsamość kobiety. 26-latka została zatrzymana. Jak powiedziała mundurowym, chciała pomóc koleżance w zdaniu egzaminu na prawo jazdy. Mając paszport 36-latki oraz maseczkę na twarzy była przekonana, że cały plan powiedzie się.

Jeszcze tego samego dnia kobiety usłyszały zarzuty. 26-latce przedstawiono zarzut usiłowania wyłudzenia poś­wiadczenia nieprawdy przy posłużeniu się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby. Natomiast jej o 10 lat starsza koleżanka usłyszała zarzut usiłowania wyłudze­nia poświadczenia nieprawdy oraz zbycia dokumentu toż­samości.

Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Tekst i fotografie: KMP Białystok