Za posiadanie i udzielanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Wpadli z narkotykami podczas kontroli drogowej

2020-08-27

Białostoccy policjanci zatrzymali do kontroli opla, którym jechało trzech mężczyzn. W trakcie sprawdzania okazało się, że jeden z mężczyzn posiada amfetaminę. W trakcie dalszych czynności mundurowi zabezpieczyli ponad 20 gramów środków odurzających. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za posiadanie i udzielanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu, policjanci z białostockiego Oddziału Prewencji Policji zatrzymali do kontroli opla. Uwagę mundurowych przykuła niebezpieczna jazda kierowcy, który najeżdżał na linie dzielącą pasy ruchu. Funkcjonariusze podejrzewając, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu przystąpili do kontroli. W trakcie sprawdzania okazało się, że kierowca opla jest trzeźwy, ale posiada 2,5 grama białego proszku. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina. Mundurowi w wyniku dalszych czynności ustalili również, że 28 i 30-letni pasażerowie są odpowiedzialni za udzielanie narkotyków.

W mieszkaniu starszego z pasażerów, funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 17 gramów marihuany i niewielką ilość amfetaminy. 28-letni kierowca usłyszał zarzut posiadania narkotyków, a jego rówieśnik będący pasażerem opla usłyszał zarzut udzielania narkotyków. Z kolei 30-latek usłyszał zarzuty udzielania i posiadania narkotyków.

Za posiadanie i udzielanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Tekst i fotografia: KMP Białystok