Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem
logo
czytaj E-gazety prasa online


Włamywacze w rękach policjantów

2020-07-30

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem i usiłowanie kradzieży z włamaniem do sklepów. Łupem złodziei padł alkohol i papierosy. Łączna kwota strat to 4500 złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

We wtorek, kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem i usiłowanie kradzieży z włamaniem do sklepów. Pracujący nad sprawą śledczy ustalili, że do zdarzeń doszło na początku lipca, na terenie gminy Gródek i Dobrzyniewo Duże. W pierwszym przypadku, złodziejom nie udało się wejść do sklepu. W kolejnym, po zerwaniu kłódek i podważeniu drzwi, włamywacze dostali się do sklepu, skąd zabrali alkohol i papierosy.

Łączna kwota strat, oszacowana przez właścicieli, to 4500 złotych. 39 i 43-latek usłyszeli już zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem i kradzieży z włamaniem. Do przestępstw doszło w warunkach recydywy.

Tekst i fotografia: KMP Białystok