Pokrzywdzeni oszacowali swoje straty na kwotę blisko 23 tysięcy złotych ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Włamywacz ukrywał się pod łóżkiem

2020-11-27

fot. KMP Białystok

Białostoccy policjanci zatrzymali 44-latka podejrzanego o kradzieże z włamaniem do domu jednorodzinnego oraz lokalu gastronomicznego w Wasilkowie. Pokrzywdzeni oszacowali swoje straty na kwotę blisko 23 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali już część skradzionych przedmiotów. Mężczyźnie przedstawiono w sumie 5 zarzutów kradzieży z włamaniem. Za to przes­tępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę po 8, białostoccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu wspólnie z munduro­wymi z Komisariatu Policji w Wasilkowie zatrzymali 44-let­niego włamywacza. Do zdarzeń dochodziło w okresie od czerwca do końca października tego roku w Wasilkowie. Okradziony właściciel domu jednorodzinnego był przeko­nany, że zostawia klucze w "bezpiecznym" miejscu na zewnątrz budynku. Miejsce pozostawionych kluczy zau­ważył jednak podejrzany 44-latek. Mężczyzna wykorzystał ten fakt i trzykrotnie włamał się do domu. Łupem złodzieja padły pieniądze w kwocie blisko 15 tysięcy złotych.

Do dwóch kolejnych kradzieży doszło w lokalu gastrono­micznym na terenie Wasilkowa. Tym razem łupem wła­mywacza padły elektronarzędzia, między innymi: pilarka, szlifierka oraz piła szablasta. Właściciel oszacował straty na kwotę ponad 8 tysięcy złotych. Dzięki intensywnej pracy śledczych udało się ustalić tożsamość podejrza­nego, a także miejsce jego przebywania. Zatrzymanie mężczyzny było już tylko kwestią czasu. W środę, mun­durowi wkroczyli do jednego z mieszkań w Białymstoku. Drzwi otworzył przybyły na miejsce właściciel, od którego podejrzany wynajmował lokal. Policjanci w trakcie spra­wdzania mieszkania odnaleźli podejrzanego o włamania mężczyznę, który schował się pod łóżkiem.

Funkcjonariuszom udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów. 44-latek od razu trafił do policyjnego aresz­tu. Pokrzywdzeni oszacowali swoje straty na kwotę blisko 23 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał 5 zarzutów kra­dzieży z włamaniem. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozba­wienia wolności.

Tekst i fotografie: KMP Białystok

baner