6 potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Białostockim Centrum Onkologii
logo
czytaj E-gazety prasa online


2020-06-02

fot. pixabay.com

Jeden z 70-ciu testów wykonanych w niedzielę personelowi szpitala Białostockiego Centrum Onkologii okazał się dodatni. Jest to pracownik zakładu radioterapii BCO. Obecnie mamy 6 potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród pracowników BCO.

Pacjenci Zakładu Radioterapii są napromieniani zgodnie z grafikiem. Lekarze z ujemnym wynikiem testu przyjmują pacjentów na bieżąco w trybie dyżurowym. Kiedy tylko dostaniemy potwierdzenie negatywnych wyników wznowimy pracę w pełnym wymiarze. Przypominamy, że z Zakładem Radioterapii można się kontaktować pod numerem ☎ 573 424 968.

W poniedziałek wykonaliśmy blisko 500 testów, w tym 415 personelowi BCO, 39 pacjentom do planowych hospitalizacji oraz 45 hospitalizowanym pacjentom wypisywanym w poniedziałek ze szpitala z informacją o konieczności pozostania w domu. Do końca tygodnia planujemy przebadać wszystkich pracowników Centrum. Od wtorku wznawiamy planowe przyjęcia na wszystkich oddziałach szpitalnych.

W zakresie procedur bezpośrednio współpracujemy z Wojewódzkim i Powiatowym Inspektorem Sanitarnym. Zakończyliśmy dekontaminację pomieszczeń w Zakładzie Patomorfologii, temu procesowi zostanie poddanych także kilka pomieszczeń w Zakładzie Radioterapii. Praca szpitala jest kontynuowana z zachowaniem obowiązujących procedur i wzmożonej ochrony.

Monika Mróz - Rzecznik Prasowy BCO

baner