Tańcem dookoła świata - OiFP zaprasza na warsztaty taneczne online :) ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Tańcem dookoła świata - OiFP zaprasza na warsztaty taneczne online :)

2020-10-16

fot. pixabay.com

"Tańcem dookoła świata" to warsztaty edukacyjne online Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku wprowa­dzające dzieci w świat tańca klasycznego i nowoczes­nego oraz za kulisy teatralnej choreografii tanecznej. Cykl 15 warsztatów choreograficznych trwających ok. 20 minut każdy, przygotował Arkadiusz Jarosz, a wykonają Arkadiusz Jarosz i Emilia Jarosz, profesjonalni i nagra­dzani tancerze, znani m.in. z musicali „Jesus Christ Su­perstar” i „Doktor Żywago”, trenerzy tańca i doświadcze­ni pedagodzy. Ich umiejętności i doświadczenie pozwa­lają na przystępne i na wysokim poziomie artystycznym zaprezentowanie przekroju technik choreograficznych charakterystycznych dla różnych stron świata.

Grupa prezentowanych tańców z różnych kontynentów obejmuje: dancehall z Jamajki (Ameryka Północna), salsę kubańską (Ameryka Północna), country, taniec kowbojski (Ameryka Północna), hula (Hawaje), taniec polinezyjski (Australia i Oceania), styl Bollywood (Azja), taniec gruziński (Azja), japońskie tańce z wachlarzami (Azja), flamenco (Europa), walc wiedeński (Europa), hopak (Europa), taniec plemienny (Afryka), afrodance (Afryka), capoeira (Ameryka Południowa).

Każdy odcinek poświęcony jest jednemu z tańców: historii, specyfice, kostiumom i rekwizytom, których wymaga jego wykonanie. Prezentowany jest także układ taneczny, krok po kroku, tak aby odbiorca nauczył się kroków podstawo­wych. Nie tylko proponujemy poszerzenie wiedzy na te­mat historii kultury i sztuki tańca, ale też zachęcamy do aktywności fizycznej!

Wykorzystane elementy choreografii będą zaczerpnięte ze sztuki współczesnej, kultur poszczególnych regionów świata, musicali i przedstawień oraz z doświadczeń ins­truktorów z pracy z dziećmi. Warsztaty pozwolą uczest­nikom na lepsze poznanie własnych możliwości, rozwój kreatywnego myślenia, wyrażanie emocji i lepszą kontrolę nad ciałem. Fizyczne efekty pracy po opanowaniu propo­nowanych układów tanecznych to wzmocnienie siły i ela­styczności mięśni, utrzymanie prawidłowej postawy i – co dzisiaj bardzo ważne – więcej radości i uśmiechu.

Dodatkową wartością warsztatów jest możliwość uczest­niczenia w nich zarówno w ramach pracy indywidualnej, jak i w grupie, nauka dyscypliny, współpracy, spontani­czności, pewności siebie. W proponowanym programie nauki tańców nie zabraknie elementów rytmiki, ćwiczeń umuzykalniających, pozwalających na lepsze zrozumienie i poczucie rytmu, wyrażanie emocje za pomocą ruchu, krzyku lub mowy.

Zadanie skierowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Linki do warsztatów udostępniane będą na stronie internetowej OiFP (www.oifp.eu), tak więc z warsz­tatów skorzystać będą mogły wszystkie zainteresowane placówki edukacyjne czy osoby, oczywiście nieodpłatnie.

Oto pierwszy z odcinków: https://www.youtube.com/watch?v=csk9lCOp9yA

Tekst i fotografie: Joanna Dolecka Rzecznik prasowy OiFP

baner