Policjanci wyprowadzili z płonącego domu mężczyznę i wystraszonego kota ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Policjanci wyprowadzili z płonącego domu mężczyznę

2021-03-22

fot. KMP Białystok

Białostoccy policjanci pierwsi dotarli na miejsce i zaczęli przeszukiwać poddasze płonącego budynku. Tam odna­leźli mężczyznę, który miał problemy z oddychaniem i nie był w stanie wydostać się o własnych siłach na zew­nątrz. Mężczyzna na rękach trzymał wystraszonego kota. Policjanci ewakuowali mężczyznę i przestraszone zwierzę.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę, tuż po 3 rano. Dyżurny białostockiej komendy otrzymał zgłosze­nie o pożarze domu jednorodzinnego w centrum Białego­stoku. Z przekazanych informacji wynikało, że pali się dre­wniany budynek i część osób, która tam mieszkała już go opuściła.

Pierwsi na miejsce przyjechali policjanci z białostockiej pa­trolówki, którzy zastali przed płonącym budynkiem 7 osób. Były to dwie rodziny, które mieszkały w tym domu. Jedna z osób poinformowała policjantów, że na poddaszu został mężczyzna, który szukał swojego kota. Mundurowi naty­chmiast weszli do płonącego budynku.

Na poddaszu, gdzie było ogrom dymu, mundurowi znale­źli mężczyznę wraz z kotem na rękach. Osoba słaniała się na nogach, a także miała problemy z oddychaniem. Policjanci pomogli mężczyźnie oraz zwierzęciu wydostać się na zewnątrz. Jak widać, pomoc przyszła w odpowied­nim czasie.


Tekst i fotografie: KMP Białystok