Policjanci wyprowadzili z pożaru 4-osobową rodzinę i ich psa ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Policjanci wyprowadzili z pożaru rodzinę i psa

2021-03-02

fot. KMP Białystok

Białostoccy policjanci natychmiast ruszyli z pomocą osobom, których dom stanął w płomieniach. Jako pierwsi dotarli na miejsce. Najpierw wyprowadzili z domu 4-osobową rodzinę, a następnie wrócili do zadymionego domu i uratowali psa. Dzięki natych­mia­stowej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj tuż przed 23. Dyżurny białostockiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Porosłach. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce.

Podczas dojazdu pod wskazany adres, uwagę munduro­wych przykuły kłęby dymu unoszące się nad domem. Policjanci najpierw obudzili nieświadomych niczego mie­szkańców. Chwilę później, bezpiecznie wyprowadzili z domu 4-osobową rodzinę. Mieszkańcy domu zwrócili uwagę, że w środku został ich ukochany pies. Policjanci wrócili do zadymionego domu, gdzie w jednym z pomie­szczeń na łóżku zauważyli przestraszonego buldoga fran­cuskiego. Funkcjonariusze szybko wyprowadzili również psa. Chwilę później na miejsce przybyła straż pożarna, która ugasiła pożar.

Dzięki szybkiej interwencji białostockich policjantów, któ­rzy bez wahania ruszyli z pomocą, nie doszło do tragedii.


Tekst i fotografie: KMP Białystok