Dzięki szybkiemu działaniu policjantów, mężczyzna bezpiecznie trafił pod opiekę lekarzy
logo
czytaj E-gazety prasa online


Policjanci wynieśli mężczyznę
z płonącego mieszkania

2020-12-28

fot. KMP Białystok

Policjanci z białostockiej "patrolówki" jako pierwsi poja­wili się na miejscu pożaru. Weszli do płonącego i zady­mionego mieszkania, z którego wynieśli nieprzytomne­go mężczyznę. Udzielili mu pierwszej pomocy, a nastę­pnie przekazali załodze karetki pogotowia.

Dziś w nocy, po godzinie 1, dyżurny Komendy Miejskiej w Białymstoku otrzymał zgłoszenie o pożarze jednego z mieszkań na Wyszyńskiego. Z informacji wynikało, że w środku prawdopodobnie przebywa starszy mężczyzna.
Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Wydziału Patro­lowo-Interwencyjnego białostockiej komendy - sta­rszy aspirant Bartosz Majewski oraz młodszy aspirant Jerzy Bryczkowski. Policjanci przybyli na miejsce zdarze­nia jeszcze przed Strażą Pożarną. Z mieszkania wydoby­wał się dym. Mundurowi wiedząc, że wewnątrz może być człowiek weszli do płonącego i zadymionego mieszkania. Młodszy aspirant Jerzy Bryczkowski czołgając się prze­szukiwał pomieszczenia i odnalazł w kuchni nieprzytom­nego mężczyznę. Od razu wyniósł go z mieszkania. Policjanci przenieśli 69-latka w bezpieczne miejsce, udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie przekazali załodze karetki pogotowia.

Dzięki szybkiemu działaniu policjantów, mężczyzna bez­piecznie trafił pod opiekę lekarzy.

Tekst i fotografie: KMP Białystok

baner