Mężczyźnie groziło wyziębienie, na szczęście pomogła mu policjantka ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Mężczyźnie groziło wyziębienie,
pomogła mu policjantka

2021-01-19

Młodszy aspirant Justyna Citkowska

71-latek leżał zziębnięty w budynku gospodarczym. Z pomocą przyszła dzielnicowa, która powiadomiła służby medyczne. Mężczyznę ratownicy zabrali do szpitala.

Młodszy aspirant Justyna Citkowska z Posterunki w Micha­łowie codziennie odwiedza osoby, które mogą potrzebo­wać pomocy w związku ze znacznym spadkiem tempera­tur. Tak było i tym razem. Podczas jednej z takich kontroli młodszy aspirant Justyna Citkowska znalazła w budynku gospodarczym 71-letniego mężczyznę. Leżał on na pro­wizorycznie zrobionym łóżku, które było całe zawilgocone. Mężczyznę przed mrozem chroniły jedynie kołdry, którymi był przykryty. 71-latek miał problemy z oddychaniem, a porozumienie się z nim było praktycznie niemożliwe. W budynku gospodarczym, w którym przebywał panowała minusowa temperatura. Wezwana na miejsce karetka po­gotowia natychmiast przetransportowała mężczynę do szpitala.

Apelujemy! Widzisz potrzebujących pomocy - nie bądź obojętny i zareaguj. Czasami jeden telefon może uratować komuś życie. Wybierz numer ☎ 112.

Tekst i fotografie: KMP Białystok

baner