Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący przemytu papierosów za który grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do 5 lat ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


2021-08-10

Bloczki betonowe przykrywką dla nielegalnych papierosów

fot. KAS

• Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z przejścia granicznego w Kuźnicy udaremnili przemyt 3 tys. paczek białoruskich papierosów.
• Nielegalny towar ukryty był w transporcie bloczków betonowych.

Funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego Drogowego w Kuźnicy skontrolowali ciężarówkę wiozącą z Białorusi ładunek bloczków betonowych. Tir kierowany przez 45-letniego kierowcę został prześwietlony skanerem RTG. W trakcie dalszej szczegółowej rewizji okazało się, że w naczepie, wśród betonowych bloczków ukryte są przemycane papierosy. W sumie kontrolujący znaleźli tam 3 tys. paczek białoruskich papierosów różnych marek o szacunkowej wartości rynkowej blisko 45 tys. zł. Gdyby ujawnione papierosy zostały sprzedane w Polsce Skarb Państwa straciłby z tytułu niezapłaconych podatków blisko 73 tys. zł.

Przeciwko kierowcy ciężarówki funkcjonariusze KAS wszczęli sprawę karną skarbową, do której zabezpieczyli nielegalny towar. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący przemytu papierosów za który grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do 5 lat. Kierowca przyznał się do zarzucanych my czynów, złożył wniosek o możliwość dobrowolnego poddania się odpowiedzialności i wpłacił 35 tys. zł na poczet kary grzywny.


Radosław Hancewicz - Rzecznik prasowy Podlaskiej KAS

baner