Policjanci z białostockiej jedynki zatrzymali 41-latka podejrzanego o kradzież dwóch portfeli ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


2021-04-15

Zatrzymany za kradzież dwóch portfeli

fot. KMP Białystok

Policjanci z białostockiej jedynki zatrzymali 41-latka podejrzanego o kradzież dwóch portfeli. Do zdarzenia doszło na początku miesiąca w jednym z białostockich hoteli. Mężczyzna wykorzystał nieobecność pracowni­ków, wszedł na zaplecze i ukradł portfele z zawartością dokumentów, kart płatniczych oraz pieniędzy. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży w warunkach recy­dywy. Za to przestępstwo grozi kara nawet do siedmiu i pół roku pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji I w Białymstoku zatrzymali 41-latka podejrzanego o kradzież dwóch portfeli. Do zda­rzenia doszło na początku miesiąca w jednym z hoteli w centrum miasta. Mężczyzna wykorzystał chwilową nieo­becność pracowników i wszedł na zaplecze recepcji. Tam zauważył leżący plecak i torebkę pracowników hotelu. Nie zastanawiając się ani chwili, ukradł z nich portfele z zawar­tością pieniędzy, dokumentów oraz kart płatniczych.

Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę blisko tysiąca złotych. Kryminalni z białostockiej jedynki ustalili tożsamość podejrzanego o kradzież. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec Czarnej Białostockiej. W poniedziałek, na jednej z ulic Wasilkowa, policjanci zauważyli podejrza­nego o kradzież mężczyznę. 41-latek został zatrzymany i już następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży w warun­kach recydywy, ponieważ już wcześniej został skazany za podobne przestępstwo. Za to przestępstwo grozi kara na­wet do siedmiu i pół roku pozbawienia wolności.


Tekst i fotografie: KMP Białystok