Funkcjonariusze POSG po pościgu zatrzymali samochód wypełniony papierosami ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Audi wypchane po brzegi papierosami

2020-11-16


fot. POSG

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicz­nej po pościgu zatrzymali samochód wypełniony papie­rosami pochodzącymi z przemytu. Szacunkowa wartość ujawnionej kontrabandy wynosi ponad 493 tys. złotych.

12 listopada br. funkcjonariusze Straży Granicznej na tere­nie powiatu suwalskiego zabezpieczyli blisko 35 tys. pa­czek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kierowca, który przewoził kontrabandę w samochodzie osobowym marki Audi A6 Allroad Quattro, widząc funkcjonariuszy Straży Granicznej podających sygnały do zatrzymania, zaczął uciekać. Poinformowano współdziałający patrol, który powtórnie podał sygnały do zatrzymania. Kierowca nie zastosował się jednak do wydanych poleceń, przeje­chał po rozłożonej kolczatce drogowej i kontynuował ucieczkę. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Przemytnik próbował uniemożliwić funkcjonariuszom jego zatrzymanie zajeżdżając drogę samochodowi Straży Gra­nicznej. Wykonując ten niebezpieczny manewr wpadł na pobocze. Został zatrzymany.

Audi było wypełnione po brzegi nielegalnymi papierosami. Wewnątrz pojazdu, w bagażniku i w bagażniku dachowym w sumie znajdowało się blisko 35 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o łącznej szacunkowej warto­ści ponad 493 tys. złotych. W trakcie wykonywanych czyn­ności ustalono, że polskie tablice rejestracyjne umieszczo­ne na samochodzie były podrobione. Dodatkowo w czasie przeszukania pojazdu ujawniono w nim oryginalne litew­skie tablice rejestracyjne i dowód rejestracyjny.

28-letni obywatel Litwy został zatrzymany. Policjanci zat­rzymali mu prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo w związku z niezatrzymaniem się do kontroli grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny wszczęto również postępowanie karne skarbowe, do którego zabez­pieczono nielegalny towar oraz samochód wykorzystany do przewozu kontrabandy.

mjr SG Katarzyna Zdanowicz - Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

baner