Letnie pokazy pod gwiazdami na placu przy Białostockim Ośrodku Kultury...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Kino plenerowe: Twarze, plaże

2020-08-13

Jeżeli są wakacje, to musi być i kino plenerowe, dlatego wszystkich fanów dobrych filmów serdecznie zapraszamy na letnie pokazy pod gwiazdami na placu przy Białostockim Ośrodku Kultury! Podczas wakacyjnych wieczorów zaprezentujemy filmy, które dostarczą Wam na pewno wielu emocji i wzruszeń, pozwolą odkryć nowe obszary, a czasami zwyczajnie rozbawią!

Zapraszamy na pokaz nominowanego do Oscara francuskiego dokumentu!

TWARZE, PLAŻE
Francja 2017, 94’
reż. Agnés Varda, JR

14 sierpnia 2020, godz. 21:00
Plac przy BOK-u, ul. Legionowa 5
wstęp wolny
ilość miejsc ograniczona*

Bohaterami filmu są słynna, zmarła w 2019 roku francuska reżyserka filmowa Agnes Varda oraz znany francuski fotograf, uliczny artysta i grafficiarz ukrywający się pod inicjałami JR. Ona ma 90 lat, on – 34. Ona pracowała z Godardem, on tworzy gigantyczne murale w różnych miejscach na całym świecie. Łączy ich zamiłowanie do obrazów, a zwłaszcza kwestionowanie sposobu, w jaki są pokazywane.

Varda wybrała kino, JR tworzenie fotograficznych galerii pod gołym niebem. Poznali się w 2015 roku i postanowili nakręcić film we Francji, z dala od wielkich miast. Udali się więc w podróż starą furgonetką, w środku której znajdowała się fotobudka, a także sprzęt pozwalający wywołać zrobione zdjęcia i wydrukować je w dużym formacie.

W ten sposób powstał dokumentalny film drogi – portret znikających powoli peryferii. Dziś we Francji węgiel nie jest już nikomu potrzebny, ale blisko kopalni nadal mieszkają ludzie. Varda i JR odwiedzają małe społeczności, wioski i farmy od Aubin po Bonnieux i Pirou-Plage, odkrywając, że każdy człowiek ma inną, ale równie ciekawą historię do opowiedzenia.

* W tym roku, z powodu pandemii wirusa SARS-COV-2 obowiązują nowe wytyczne uczestnictwa w naszych wydarzeniach plenerowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi!

Tekst i fotografie: Białostocki Ośrodek Kultury

baner