Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, nie dopuścili kierowcę do dalszej jazdy oraz ukarali go mandatem karnym. ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Przewoził drewno uszkodzonym tirem

2021-08-20

fot. KMP

Policjanci z białostockiej "drogówki" zatrzymali do kont­roli pojazd ciężarowy, którym kierowca przewoził 20 ton drewna. Okazało się, że w naczepie nie było jednego koła. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny po­ja­zdu, nie dopuścili kierowcę do dalszej jazdy oraz ukarali go mandatem karnym.

Wczoraj, policjanci z białostockiej "drogówki" patrolując krajową "dziewiętnastkę" zauważyli tira, który jadąc ulicą Zabłudowską nie miał jednego koła w naczepie. Mundurowi od razu zatrzymali pojazd do kontroli.

W trakcie rozmowy z kierowcą okazało się, że przewozi on 20 ton drewna i 30 kilometrów przed Białymstokiem miał awarię koła. Mężczyzna zdemontował uszkodzone koło, jednak nie założył nowego i kontynuował jazdę. W takim stanie chciał dojechać aż do Siemiatycz. Policjanci w trak­cie dokładnego sprawdzania pojazdu ustalili, że naczepa, którą poruszał się 39-latek miała zużyte okładziny oraz zablokowany zacisk hamulca. Mundurowi natychmiast zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i zakazali kierowcy dalszej jazdy. 39-letni obywatel Białorusi został ukarany mandatem karnym.

Wobec właściciela firmy transportowej, wszczęte zostało postępowanie administracyjne w związku z nieprawidło­wym stanem technicznym pojazdu oraz nieprawidłową obsługą tachografu.


Tekst: KMP Białystok