W miniony weekend, policjanci z białostockiej „drogówki” zatrzymali do kontroli 6 kierowców
logo
czytaj E-gazety prasa online


Zdecydowanie za szybko... stracili prawo jazdy

2020-07-27

W miniony weekend, policjanci z białostockiej „drogówki” zatrzymali do kontroli 6 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

W miniony weekend, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali do kontroli 6 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o 50 km/h. Funkcjonariusze byli tam, gdzie jest ona najczęściej przekraczana. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli w piątek nad ranem. 49-latek jechał volvo ulicą Maczka z prędkością 132 km/h, gdzie obowiązuje "siedemdziesiątka". Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 62 km/h. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, w sobotę przed 19 na Kleeberga, jechał suzuki z prędkością 133 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Rekordzistą okazał się jednak 21-latek. W niedzielę tuż po 17, na krajowej "dziewiętnastce", policjanci z białostockiej "drogówki" zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem. 21-letni kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 106 km/h, gdzie obowiązuje "pięćdziesiątka". Pozostali kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość od 55 do 68 km/h. Wszyscy kierowcy natychmiast stracili prawo jazdy.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.

Tekst i fotografia: KMP Białystok