Nielegalne towary o o szacunkowej wartości rynkowej ponad 34 tysięcy zł
logo
czytaj E-gazety prasa online


Nielegalne towary w przesyłkach kurierskich

2020-06-05

 •Blisko 1320 tabletek i ampułek z lekarstwami zawierającymi sterydy i hormony oraz ponad 120 szt. podrobionych perfum, odzieży i galanterii zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Łomży.
 • Nielegalne towary o szacunkowej wartości rynkowej ponad 34 tysięcy zł zostały zabezpieczone podczas kontroli przesyłek kurierskich.

Nielegalnie przesyłane leki oraz towary naruszające prawa własności przemysłowej o łącznej wartości rynkowej ponad 34 tysięcy zł funkcjonariusze KAS z Łomży zabezpieczyli podczas kontroli przesyłek w oddziale jednej z firm kurierskich. W 4 paczkach nadanych do odbiorców z woj. podlaskiego znajdowało się 1318 tabletek i ampułek z lekarstwami zawierającymi sterydy i hormony oraz 120 szt. odzieży, perfum i galanterii z bezprawnie naniesionymi znakami znanych marek.

Z uwagi na podejrzenie naruszenia przepisów ustawy Prawo farmaceutyczne dotyczących wprowadzenia do obrotu preparatów medycznych bez stosownego zezwolenia, lekarstwa zostały zabezpieczone przez KAS do dalszego postępowania.

O zatrzymaniu podróbek powiadomieni zostali przedstawiciele firm, które są właścicielami praw do chronionych znaków. Osobom które zajmują się obrotem wyrobami bezprawnie oznaczonymi zarejestrowanymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Tekst i fotografie Podlaska KAS