Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na magiczne wieczory czerwcowe.
logo
czytaj E-gazety prasa online


Spotkajmy się w amfiteatrze:
"Niech żyje muzyka!"

2020-06-12

fot. OiFP

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na magiczne wieczory czerwcowe. W sobotę i niedzielę, 20 i 21 czerwca, o godz.19.00, po najdłuższych dniach w roku, w pierwszy wieczór astronomicznego lata i w Noc Kupały, nazywaną też słowiańskimi Walentynkami, zapraszamy do amfiteatru położonego wśród zielono-kwietnych tarasów opery na koncerty „Niech żyje muzyka!”.

Usłyszymy to, co najlepsze w muzyce operowej, operetkowej i rozrywkowej: pełną wdzięku i melodyjności arię Noriny z „Don Pasquale” G. Donizettiego, tryskającą ironicznym humorem arię Adeli "Taki pan jak pan" oraz Kuplety Księcia Orłowskiego z operetki "Zemsta nietoperza" J. Straussa, słynną arię Parysa „O del mio dolce ardor” z opery „Parys i Helena” Ch. W. Von Glucka – rolę napisaną dla jednego z największych sopranistów kastratów owych czasów oraz „Barcarolle” z opery „Opowieści Hoffmana” J. Offenbacha. Duet kwiatów z opery „Lakme” L. Delibesa połączy gwiazdy tej części wieczoru: Małgorzatę Trojanowską – sopran oraz Joannę Motulewicz – mezzosopran.

Gdy i na niebie zaczną pojawiać się gwiazdy, Monika Ziółkowska, Dorota Białkowska, Bartłomiej Łochnicki i Maciej Nerkowski z towarzyszeniem muzyków Orkiestry OiFP wykonają największe przeboje z repertuaru m.in. Dianne Reeves, Elvisa Presleya, Franka Sinatry, Edith Piaf, Zbigniewa Wodeckiego. I mówiąc słowami niezrównanego Zbigniewa Wodeckiego: „Drżenie serca i świetlistych trąbek blask, uważajmy Panie i Panowie wraz, takie frazy się zdarzają tylko raz”.
Kiedyś wierzono, że zanurzenie się pierwszego dnia lata w wodzie zapewnia urodę, powodzenie i zdrowie – no cóż, my jesteśmy zdania, że tylko zanurzenie w muzyce! Stęskniliśmy się za Wami, przybywajcie!

Koncert „Niech żyje muzyka!”
Słynne przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej
Sobota 20 czerwca, niedziela 21 czerwca, godz.19.00
Amfiteatr OiFP przy ul. Odeskiej 1, w razie niepogody Duża Scena

Cena biletów: 25 zł, ulgowe: 20 zł
Liczba miejsc ograniczona ze względów bezpieczeństwa

Tekst i fotografie - Joanna Dolecka Rzecznik prasowy OiFP

baner