32-letni obywatel Litwy został zatrzymany przez policjantów z grupy SPEED
logo
czytaj E-gazety prasa online


Z uszkodzonymi szybami i dachem - zatrzymany przez policjantów

2021-02-16

fot. KMP

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali do kontroli mana. Pojazd miał uszkodzoną przednią szybę, a bocznej w ogóle nie posiadał. Jego dach również był zniszczony. Z uwagi na stan zagrażający bezpieczeństwu w ruchu drogowym, samochód został odholowany na parking strzeżony. Natomiast 32-letni obywatel Litwy został ukarany mandatem.

W sobotę przed 13, na ulicy Klebeerga, policjanci z grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej mana. Mundurowi zwrócili na niego uwagę, ponieważ miał uszkodzoną przednią szybę, a bocznej w ogóle nie posiadał. Dodatkowo, pojazd miał uszkodzony dach oraz słupek. Stan tego samochodu jednoznacznie wskazywał na zagrażający bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Okazało się, że za jego kierownicą siedział 32-letni obywatel Litwy. Z relacji kierowcy wynikało, że te uszkodzenia powstały po uderzeniu w drzewo. W trakcie weryfikacji dokumentów wyszło na jaw, że kierujący nie posiada dowodu rejestracyjnego.

Mundurowi podjęli decyzję o niedopuszczeniu go do dalszej jazdy i został on odholowany na parking strzeżony. Kierowca natomiast został ukarany mandatem karnym.

Tekst i fotografie: KMP Białystok