Podlaska Akademia Kultury przy Białostockim Ośrodku Kultury oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają na film - SOLID GOLD
logo
czytaj E-gazety prasa online


2021-02-17

Podlaska Akademia Kultury przy Białostockim Ośrodku Kultury oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają na film - SOLID GOLD

21 lutego 2021, godz. 15.00
Kino Forum, ul. Legionowa 5

bilet: 8 zł – do kupienia w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl


Prelekcję wygłosi i dyskusję po filmie poprowadzi dr Łu­kasz Jasina

Kaja Miller jest młodą, uczciwą policjantką. W czasie jednej z nieudolnie przeprowa­dzo­nych akcji zostaje porwana i zgwałcona. Uciekając zabija swoich oprawców, a w raporcie zataja okoliczności zajścia i odchodzi z pracy.
Osiem lat później do Gdyni ściąga ją jej były szef, Nowicki, wysoki oficer CBŚ, który stoi na czele zespołu prowadzącego dochodzenie w sprawie biznesowo-politycznych powiązań na Pomorzu. Grupa ma za zadanie rozpracowanie przestępców zajmujących się budo­wa­niem piramidy finansowej o ogromnym zasięgu.
Tropy prowadzą do Kaweckiego – nieuczciwego biznesmana wykorzystującego polityczne znajomości do ochrony własnych interesów. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi i obnaża powiązania świata biznesu, służb i przestępczości zorganizowanej.

Solid Gold
Polska 2019, 145′
reż. Jacek Bromski
obsada: Marta Nieradkiewicz, Andrzej Seweryn, Janusz Gajos, Olgierd Łukaszewicz, Danuta Stenka

Łukasz Jasina – absolwent prawa, historii i dziennikarstwa na KUL oraz doktor w zakresie filmoznawstwa Polskiej Akademii Nauk. Publikuje teksty o Wschodzie, filmie i historii oraz komentuje rzeczywistość w radio, TVP i TVP Kultura. Pracuje jako analityk w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych.


Źródło informacji i fotografie: Białostocki Ośrodek Kultury

baner