Peugeota skradzionego w Niemczech o wartości 120 tys. zł odzyskali funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach
logo
czytaj E-gazety prasa online


Pojazd skradziony i odzyskany
tego samego dnia.

2020-10-26

fot. POSG

Peugeota skradzionego w Niemczech o wartości 120tys. zł odzyskali funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch obywateli Litwy.

22 października br. w miejscowości Berżniki funkcjonariu­sze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli drogowej Peugeota 3008 na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą auta był 18-letni obywatel Litwy. Podczas spraw­dzania legalności pochodzenia auta okazało się, że kontrolowany pojazd figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen jako skradziony tego samego dnia na terenie Niemiec. W trakcie przeszukania pojazdu ujawniono oryginalny niemiecki dowód rejestracyjny pojazdu, dwie niemieckie tablice rejestracyjne oraz podrobioną naklejkę na szybę. Szacunkowa wartość odzyskanego Peugeota z 2018 roku wynosi 120 tys. zł. Ponadto w toku dalszych czynności zatrzymano również „pilota” skradzionego pojazdu, 29-letniego obywatela Litwy. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentu uprawniającego go do przekroczenia granicy (dowodu osobistego lub paszportu), a pojazd którym się poruszał nie miał ważnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC.

W związku z powyższym dwaj obywatele Litwy zostali zatrzymani. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funk­cjonariusze Policji w Sejnach.

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali 24 pojazdy o szacunkowej wartości ponad 3 mln zł.

mjr SG Katarzyna Zdanowicz - Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

baner