Białostoccy kryminalni zatrzymali 31-latka podejrzanego o kradzieże z włamaniem i kradzieże części samochodowych
logo
czytaj E-gazety prasa online


31-latek usłyszał 7 zarzutów

2020-06-24

Białostoccy kryminalni zatrzymali 31-latka podejrzanego o kradzieże z włamaniem i kradzieże części samochodowych oraz paliwa. Łączna kwota strat to blisko 14 tysięcy złotych. 31-latek usłyszał w sumie 7 zarzutów

W poniedziałek, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali 31-latka podejrzanego o kradzieże z włamaniem i kradzieże części samochodowych oraz paliwa.
Pracujący nad sprawą śledczy ustalili, że do zdarzeń doszło w okresie od maja do czerwca tego roku. Mężczyzna z niestrzeżonych parkingów na terenie Białegostoku ukradł felgi wraz z oponami z dwóch pojazdów. Łupem 31-latka padło również paliwo z zaparkowanych samochodów. Łączna kwota strat to blisko 14 tysięcy złotych. Dodatkowo, policjanci ustalili, że w listopadzie 2015 roku podejrzany ukradł dowód osobisty innej osoby, a następnie w lutym tego roku bezprawnie przywiózł go z Wielkiej Brytanii do Polski.
35-latek w sumie usłyszał 7 zarzutów: 3 za kradzieże, 2 za kradzieże z włamaniem i po 1 zarzucie za posługiwanie się cudzym dokumentem tożsamości oraz przewiezieniem go za granicę.

Tekst i fotografia: KMP Białystok