Na białostockim lodowisku w Zwierzyńcu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w short tracku...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Białostoczanie z medalami w short tracku

2020-10-19

fot. UM Białystok

W miniony weekend (16-18 października) na białosto­ckim lodowisku w Zwierzyńcu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w short tracku. Białostoccy sportowcy zdobyli „worek medali”. Indywidualnie i grupowo zawod­nicy Juvenii Białystok - Natalia Maliszewska i Rafał Anikiej, sięgnęli po złoto kilka razy.

Ambasadorka Białostockiego Sportu Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok po raz kolejny pokazała najwyższy po­ziom w short tracku. Podczas mistrzostw rozgrywają­cych się w Białymstoku od piątku do niedzieli była bezkonku­rencyjna na dystansach 500, 1000, 1500 m, w sztafecie kobiet, w sztafecie mieszanej MIX oraz w wieloboju. Wśród mężczyzn najlepszym wieloboistą w kraju został Rafał Anikiej (również z Juvenii Białystok), który miał naj­lepsze wyniki na dystansach 500, 1000, 3000 m i zdobył tytuł w sztafecie.

– Mistrzostwa Polski w short tracku pierwotnie miały od­być się w połowie marca. Ze względu na pandemię było to niemożliwe. Tym bardziej cieszę się, że teraz mogły się odbyć w Białymstoku. Wprawdzie bez udziału publiczno­ści, ale za to z ogromnym sukcesem białostockich spor­towców. Wielkie gratulacje – powiedział zastępca prezy­denta Białegostoku Rafał Rudnicki, który wręczał medale zwycięzcom.

Również Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego docenia i podkreśla wagę tego, że mistrzostwa w Białymstoku w ogóle udało się przeprowadzić. W związku z pandemią odwołane są chociażby tegoroczne zawody Pucharu Świata na krótkim torze. Z wyjątkowej sytuacji zdają sobie sprawę zarówno organizatorzy, jak i sami sportowcy. Ważne jest podejmowanie prób i dawanie jak najwięcej szans do sportowej rywalizacji, przy jednoczesnym zape­wnieniu maksymalnego bezpieczeństwa.

Tekst: Agnieszka Błachowska /UM Białystok