Nowe rozkłady jazdy autobusów Białostockiej Komunikacji Miejskiej
logo
czytaj E-gazety prasa online


Zmiana rozkładów jazdy autobusów

2020-06-03

fot. Marcin Jakowiak/UM Białystok

Od poniedziałku (8 czerwca) zmieniają się rozkłady jazdy autobusów Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Liczba kursów wzrośnie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Nowe rozkłady będą obowiązywały co najmniej do końca sierpnia.

Od poniedziałku na białostockie ulice wyjedzie więcej autobusów. Zmieniają się rozkłady jazdy w Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Nowe będą obowiązywały na 24 liniach : 2, 4, 5, 6, 8, 9, 11, 12, 15, 16, 18, 19, 20, 21, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 100, 101, 108.

Zmiany w pierwszej kolejności mają zapewnić obsługę pasażerów dojeżdżających i wracających z pracy oraz szkoły, dlatego więcej autobusów będzie kursowało od godziny 5 do 9 rano, i po południu od 13 do 17.

– Coraz więcej osób wraca do pracy i chcemy ułatwić im dojazdy oraz powroty. Poza tym 8 czerwca zaczynają się matury. Zależy nam na tym, żeby młodzież, która do tej pory uczyła się zdalnie, mogła spokojnie dojechać na egzaminy – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski
Aktualny rozkład jazdy BKM można sprawdzić na stronie www.komunikacja.bialystok.pl oraz w aplikacji mobilnej „Rozkłady jazdy MMPK”. Nowe rozkłady od poniedziałku (8 czerwca) wywieszone zostaną także na przystankach.
Od momentu ogłoszenia przez władze państwowe stanu pandemii oraz wprowadzenia ograniczeń w poruszaniu się i maksymalnej liczby przewożonych pasażerów, rozkłady jazdy były zmieniane czterokrotnie.

Tekst: Eliza Bilewicz-Roszkowska/ UM Białystok

baner