Ruszają Rockowania – największy przegląd zespołów rockowych w regionie
logo
czytaj E-gazety prasa online


Zgłoś swój zespół na Rockowania!

2020-06-10

fotka

Ruszają Rockowania – największy przegląd zespołów rockowych w regionie, od pięciu lat organizowany przez Podlaski Instytut Kultury. PIK do udziału zaprasza zespoły amatorskie z województwa podlaskiego, niezwiązane kontraktem płytowym ani inną umową wydawniczą. Pierwszy etap przeglądu to przesłuchania powiatowe, we wrześniu w Siemiatyczach i Zambrowie odbędą się półfinały, a koncert finałowy planowany jest na 10 października w Spodkach PIK w Białymstoku.

– Jak co roku, zapraszamy grupy grające muzykę rockową. Warto jednak pamiętać, że rock’n’roll nie zna granic i dlatego w ubiegłych latach mogliśmy usłyszeć w finałach różne style: blues, death metal, reggae, a nawet post punk z dużą dawką elektroniki. Jak widać, nasze jury jest bardzo elastyczne – śmieje się Artur Szydłowski z PIK, koordynator przeglądu.

Zespoły, które wezmą udział w Rockowaniach, powalczą o nagrody finansowe. Główna nagroda przeglądu to 5000 złotych, a laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają odpowiednio 2500 i 1000 złotych. Dodatkową, atrakcyjną nagrodę ufundowało Radio Białystok – partner medialny Rockowań. Jest to koncert live na antenie radia dla wybranego zespołu.

Na zgłoszenia do przeglądu organizatorzy czekają do końca czerwca 2020 r. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie www.pikpodlaskie.pl.

Tekst i fotografie: Podlaski Instytut Kultury

baner