Największy w historii przemyt papierosów przechwycony przez Straż Graniczną i Krajową Administrację Skarbową ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Rekordowy transport nielegalnych papierosów przechwycony przez podlaskie służby

2021-05-07


fot. POSG

Blisko 2,5 mln paczek nielegalnych papierosów wartych prawie 37 mln zł ujawnili funkcjonariusze Straży Granicz­nej i Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Gigantycz­na kontrabanda znajdowała się w trzech kontenerach. To największy w historii przemyt papierosów przechwyco­ny przez Straż Graniczną i KAS.

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, Placówki SG w Terespolu (Nadbużański OSG) oraz KAS z Białegostoku ustalili, że na terenie terminala przeładunko­we­go w gminie Terespol, mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnych papierosów.

Mundurowi udali się w wyznaczone miejsce. Podczas sprawdzania trzech wytypowanych kontenerów, które przyjechały do Polski pociągiem z Białorusi okazało się, że zamiast deklarowanego towaru (wermikulit i elementy grzewcze) znajduje się w nich gigantyczna papierosowa kontrabanda.

W sumie zabezpieczono blisko 2,5 mln paczek papiero­sów bez polskich znaków akcyzy wartych około 37 mln zł. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży Skarb Państwa straciłby ponad 60 mln zł.

Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej prowadzone są w tej sprawie czynności procesowe mają­ce na celu ustalenie osób odpowiedzialnych za przemyt tak dużej ilości papierosów do Polski.

To nie jedyny w ostatnim czasie rekordowy przemyt uja­wniony przez podlaskie służby. W lutym tego roku funk­cjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej oraz podlaskiej KAS wspólnie udaremnili na drogowym przej­ściu granicznym w Kuźnicy przemyt blisko 1,8 mln paczek nielegalnych papierosów wartych ponad 27,6 mln zł.


mjr SG Katarzyna Zdanowicz - Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

baner