Podejrzany o kradzież, przywłaszczenie dokumentu i posiadanie narkotyków...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Poszukiwany złodziej z narkotykami
- zatrzymany

2021-01-29

fot. KMP

Policjanci z białostockiego Oddziału Prewencji Policji po pościgu zatrzymali 35-latka podejrzanego o usiłowanie kradzieży. Mężczyzna będzie odpowiadał też za przyw­łaszczenie dokumentu i posiadanie narkotyków. 35-latek był poszukiwany do odbycia kary 2 lat pozbawienia wol­ności za kradzieże z włamaniem.

W środę w południe policjanci z białostockiego Oddziału Prewencji Policji dostali zgłoszenie o włamaniu do piwnicy w centrum miasta. Z przekazanych mundurowym informa­cji wynikało, że włamywacz jest jeszcze w środku. Reakcja była natychmiastowa.

Gdy policjanci weszli do piwnicy, zuważyli wystawiony już motorower, przygotowane do zabrania przewody elektry­czne oraz narzędzia. W piwnicy wprost na nich wyszedł mężczyzna, który natychmiast się zawrócił i zaczął ucie­kać. Po krótkim pościgu został jednak zatrzymany.

Mundurowi znaleźli przy nim dowód osobisty innej osoby i niewielką ilość amfetaminy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach 35-letni białostoczanin okazał się osobą poszu­kiwaną do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za kra­dzieże z włamaniem. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty: usi­łowania kradzieży, przywłaszczenia dokumentu oraz po­siadania narkotyków. Przestępstw tych dopuścił się w wa­runkach recydywy. 35-latek trafił do aresztu.

Tekst i fotografie: KMP Białystok