Przemyt leków stosowanych m.in. w medycynie estetycznej udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS)
logo
czytaj E-gazety prasa online


Przemycał botoks w kabinie tira

2020-07-14

• Przemyt leków stosowanych m.in. w medycynie estetycznej udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z przejścia granicznego w Bobrownikach.
• 25 ampułek z lekiem do iniekcji 36-letni Białorusin ukrył w kabinie ciężarówki, którą przekraczał białorusko-polską granicę
• Wartość rynkowa ujawnionych lekarstw to blisko 10 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze KAS z przejścia granicznego w Bobrownikach podczas rewizji kabiny ciężarówki kierowanej przez 36-letniego Białorusina znaleźli 25 opakowań z preparatami do iniekcji. Jak się okazało były to leki zwiotczające mięśnie stosowane m.in. w zabiegach przeciwzmarszczkowych (tzw. botoks). Ich wartość rynkowa została oszacowana na blisko 10 tysięcy złotych. Mężczyzna wyjaśnił, że leki miał dostarczyć na jeden z podwarszawskich parkingów, a o ich przewóz do Polski poprosiła go nieznajoma kobieta.
W związku próbą przemytu leków funkcjonariusze z Bobrownik wszczęli przeciwko Białorusinowi postępowanie karne skarbowe. Mężczyźnie grozi za to kara grzywny. Kierowca ciężarówki odpowie również za naruszenie przepisów ustawy Prawo farmaceutyczne regulującej m.in. obrót produktami leczniczymi. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa w tym zakresie mundurowi z KAS powiadomili policję.

st. asp. Maciej Czarnecki - oficer prasowy Podlaskiej KAS

baner