Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy ujawnili ponad 50 kg haszyszu ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Haszysz wart ponad 2,5 mln zł
ukryty w podłodze auta

2020-11-02


fot. POSG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy ujawnili ponad 50 kg haszyszu o czarnorynkowej warto­ści ponad 2,5 mln zł. Ujawnione narkotyki przewoził oby­watel Rosji.

50 - letniego obywatela Rosji zatrzymano do kontroli 30 października br., w miejscowości Serski Las (powiat augu­stowski). Mężczyzna kierował się w stronę granicy polsko - litewskiej podróżując samochodem marki Mercedes ML. Nienaturalne zachowanie kierowcy podczas przeprowa­dzanych czynności wzbudziło podejrzenie funkcjonariu­szy, że w aucie może znajdować się nielegalny towar.

Samochód na terenie placówki poddano szczegółowym sprawdzeniom, które potwierdziły przypuszczenia funk­cjonariuszy Straży Granicznej. W pojeździe znajdowała się podwójna podłoga. W wyniku przeszukania auta w sumie ujawniono 83 zamknięte hermetycznie paczki różnej wielkości z suszem roślinnym. Użyty tester narkotyczny wykazał, że jest to haszysz. Łącznie zabezpieczono ponad 50 kg haszyszu o szacunkowej wartości ponad 2,5 mln zł.

Obywatel Rosji decyzją Sądu Rejonowego w Białymstoku został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a następ­nie osadzony w Areszcie Śledczym w Białymstoku.

Za popełniony czyn mężczyźnie grozi grzywna i nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.

mjr SG Katarzyna Zdanowicz - Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

baner