Dwóm obywatelom Ukrainy postawiono zarzuty za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy państwowej ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


5 obywateli Iranu nielegalnie przekroczyło naszą granicę

2021-06-16


fot. POSG

Funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali pięciu obywateli Iranu za nielegalne przekroczenie granicy polsko-litewskiej. Zatrzymano również kierowcę i pasażera, którzy zorganizowali przekroczenie granicy wbrew przepisom.

Wczoraj (15.06.2021 r.) w gminie Sejny funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli busa. Oprócz kierowcy i pasażera - obywateli Ukrainy, samochodem podróżowało 5 obywateli Iranu. Podczas przeprowadzonej kontroli legalności pobytu okazało się, że cudzoziemcy w wieku 23-25 lat (3 mężczyzn, 1 kobieta oraz dziecko) nie posiadają dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Cudzoziemcy mieli przy sobie jedynie zaświadczenia o tymczasowym pobycie w ośrodku dla cudzoziemców w na Litwie.

Za przekroczenie polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom obywatele Iranu zostali zatrzymani. Po wykonaniu niezbędnych czynności wczoraj (15.06.2021 r.) cudzoziemcy zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Dwóm obywatelom Ukrainy (23 i 39 lat) przedstawiono zarzuty za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy państwowej za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.


mjr SG Katarzyna Zdanowicz - Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

baner