Chłodny początek września - prognoza pogody na najbliższy tydzień ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Chłodny początek września i roku szkolnego.

2020-08-31

fot. pixabay.com

Prognoza pogody na najbliższy tydzień (31.08 - 06.09.2020).
Najbliższy tydzień i jednocześnie początek roku szkolnego zapowiada się chłodniejszy, z pochmurną i deszczową pogodą. Upały i silne burze już za nami, w najbliższych dniach pogodę zdominują opady deszczu i umiarkowana temperatura powietrza.

W poniedziałek do Polski z północy Europy napłynie chłodne i wilgotne, to spowoduje że niemal w całym kraju pojawią się deszczowe chmury, przelotny deszcz, a lokalnie także burze. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 18°C do 20 °C, jedynie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie pozostanie nieco cieplej, do 25°C, 27°C. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach do 65 km/h, zachodni.

We wtorek na północy kraju więcej przejaśnień i jedynie gdzieniegdzie słaby deszcz. Południowa połowa kraju to pochmurna i deszczowa pogoda. Na Górnym i Dolnym Śląsku, a także w Wielkopolsce, w Małopolsce i na Podkarpaciu opady deszczu chwilami będą intensywne, miejscami spadnie do 30-40 mm. Noc dość chłodna z temperaturą od 8 °C na północy Wielkopolski i Suwalszczyźnie do 16°C na Podkarpaciu. W dzień również chłodno, na przeważającym obszarze temperatura wyniesie od 15°C do 18°C, ale na Górnym Śląsku jedynie do 12°C. Najcieplej będzie na zachodzie kraju, tam temperatura wzrośnie do około 21°C. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

W środę i czwartek nadal przeważnie zachmurzenie duże, gdzieniegdzie na północy i w centrum kraju mogą pojawić się większe przejaśnieniami. Miejscami będą występowały opady deszczu, na ogół słabe. W najcieplejszym momencie dnia temperatura w środę wyniesie od 16°C nad morzem i na zachodzie kraju do 24°C na południowym wschodzie.
W czwartek natomiast najchłodniej będzie na południu, tam termometry wskażą maksymalnie 17°C, natomiast najcieplej będzie na północy i zachodzie do 22°C. W obu tych dniach wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

Piątek niemal w całym kraju będzie pogodny, jedynie na północy więcej chmur i gdzieniegdzie możliwe słabe opady deszczu. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 20°C na północy kraju i do 25°C na południu. Wiatr na ogół będzie słaby, okresami na północy kraju umiarkowany z kierunków zachodnich.

Sobota w całym kraju ponownie upłynie pod znakiem przelotnego deszczu, ale okresami zza chmur będą pojawiały się również przebłyski słońca. Temperatura w dzień wyniesie od 18°C nad morzem, około 22°C w centrum i na zachodzie do 26°C na południu kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni.

Niedziela zapowiada się pogodnie z temperaturą w nocy od 10°C do 13°C, a w dzień od 18°C do 22°C. Gdzieniegdzie mogą wystąpić słabe opady deszczu, wiatr również będzie słaby, zmienny.

Źródło: IMGW-PIB

baner