Caritas Archidiecezji Białostockiej pomaga rozliczyć się z fiskusem ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Caritas Archidiecezji Białostockiej pomaga rozliczyć się z fiskusem.

2021-02-22

Organizacja zaprasza wszystkich, którzy potrzebują po­mocy księgowej przy rozliczeniach rocznych z Urzędem Skarbowym.

„Codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 do biura Caritas przy ul. Warszawskiej 32 w Białymstoku można przynieść swój PIT, a nasz dział księgowości pomo­że go rozliczyć” – mówi Agata Papierz, rzecznik białostoc­kiej Caritas.

„Natomiast tym, którzy chcą rozliczyć się przez Internet również wychodzimy na przeciw. Na naszej stronie www.bialystok.caritas.pl w zakładce 1% można pobrać bezpłatnie potrzebne formularze lub rozliczyć się on-line.” – dodaje Papierz.

Ks. Jerzy Sęczek – dyrektor Caritas zachęca również do przekazania 1% podatku na rzecz osób najbardziej potrze­bujących, którym na co dzień niosą pomoc pracownicy i wolontariusze organizacji:
„Jeden procent jest ważny, kiedy planujemy stałe działa­nia, kiedy chcemy przewidzieć wydatki i zaplanować bud­żet tak, żeby ta pomoc była jak najbardziej skuteczna i – przede wszystkim – stała. A pomagamy wszystkim gru­pom społecznym: dzieciom, młodzieży, seniorom, osobom chorym i niepełnosprawnym, bezdomnym, uzależnionym, samotnym matkom, rodzinom wielodzietnym czy osobom ubogim i wykluczonym oraz uzależnionym.”

W 2020 r. dzięki wsparciu z jednego procenta podatku Ca­ritas Archidiecezji Białostockiej pomogła tysiącom osób potrzebujących prowadząc dwadzieścia placówek i reali­zując ponad trzydzieści różnego rodzaju akcji i programów pomocowych na terenie województwa podlaskiego. We współpracy z Caritas Polska wsparcie międzynarodowe otrzymali również poszkodowani w różnego rodzaju kata­klizmach i katastrofach m.in. Bejrucie, Chorwacji czy Les­bos.


Tekst i grafika: Agata Papierz - Rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Białostockiej

baner