Rusza pogotowie plastyczne Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Rusza pogotowie plastyczne Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku

2020-12-03

fotka

Pogotowie plastyczne Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku to poradnia konsultacyjna, informacyjna i doradcza dla wszystkich tych, którzy żyją sztuką, tworzą i potrzebują wsparcia. Sztuka to doskonała terapia w trudnych czasach pandemii – izolacji i odosobnienia. Pomaga się wyciszyć, wyrazić emocje i odzyskać energię. Na przesłane prace (dobrej jakości zdjęcia), pytania i refleksje czekają w pogotowiu plastycznym instruktorki z Działu Sztuk Plastycznych PIK: Małgorzata Masłowiecka i Magdalena Talmon.

„Pokoje Pracy Twórczej działające na poddaszu PIK przy ul. Jana Kilińskiego cieszyły się tak dużym zainteresowa­niem, że zawsze konieczne były listy rezerwowe. Kiedy z powodu pandemii zajęcia z rysunku i malarstwa zostały zawieszone, zrodził się pomysł na stworzenie przestrzeni, w której znalazłoby się miejsce dla każdego. Taką możliwość daje pogotowie plastyczne”, mówi Magdalena Talmon.

Z pogotowiem plastycznym można nawiązać kontakt za pośrednictwem fanpage'a https://www.facebook.com/pogotowieplastyczne lub poprzez e-mail: pp@pikpodlaskie.pl

Tekst i grafika: Podlaski Instytut Kultury

baner