Chcesz nauczyć się tworzyć dokumenty, wysyłać wiadomości e-mail, sprawnie i bezpiecznie korzystać z zasobów Internetu? ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Podstawy obsługi komputera i Internetu
za darmo

2021-08-16

fot. pixabay.com

Chciałbyś sprawnie korzystać z komputera i Internetu? Chcesz nauczyć się tworzyć dokumenty, wysyłać wiadomości e-mail, sprawnie i bezpiecznie korzystać z zasobów Internetu? Zapisz się na bezpłatne szkolenie, organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Cykl szkoleń ruszy już we wrześniu, a zajęcia odbywać się będą w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A. Na szkoleniu mogą skorzystać szczególnie osoby starsze.

– Cieszymy się ze współpracy z Urzędem Marszałkowskim i Fundacją Pro Anima oraz realizacji tego kursu w Książnicy Podlaskiej, zwłaszcza że od kilku miesięcy odbieramy telefony od seniorów z pytaniami o tego typu zajęcia - mówi Beata Zadykowicz, dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Celem projektu jest zwiększenie umiejętności korzystania z Internetu, w tym e-usług publicznych. Szkolenie obejmuje: obsługę prostych programów użytkowych oraz poczty elektronicznej, wyszukiwanie informacji w Internecie i sposoby ich wydruku. Omówione zostaną także środki ostrożności, które należy zachować podczas korzystania z Internetu.

Szkolenie obejmuje 28 godzin lekcyjnych. Zostanie prze­prowadzone w ciągu 7 dni, w grupie dwunastoosobowej. W szkoleniu może uczestniczyć każdy pełnoletni mieszkaniec województwa podlaskiego, który wypełni formularz rejestracyjny. Zapisy przyjmuje Dział Promocji i Wydawnictw Książnicy Podlaskiej (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A) od 16 sierpnia, od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-15:00. Można również przesłać formularz drogą elektroniczną: https://szkolenia.cyfrowepodlaskie.pl/.

Więcej szczegółów pod nr ☎  85 869 11 69 oraz na https://cyfrowepodlaskie.wrotapodlasia.pl/ .

Bogumiła Maleszewska-Oksztol Dział Promocji i Wydawnictw Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

baner