Za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Zatrzymany za fałszywe prawo jazdy

2020-10-14

Policjanci z białostockiego oddziału prewencji zatrzy­mali mężczyznę, który podczas kontroli drogowej posłu­żył się podrobionym dokumentem. 26 latek tłumaczył, że fałszywe prawo jazdy kupił od nieznajomej mu osoby. Mężczyzna usłyszał zarzut. Grozi mu kara do 5 lat poz­bawienia wolności.

W czwartkowe popołudnie, policjanci z białostockiego od­działu prewencji zauważyli volvo, którego kierowca nie mógł utrzymać prostego toru jazdy. Mundurowi zatrzymali pojazd i w trakcie kontroli nabrali podejrzeń, że dokument wręczony przez kierowcę, może być podrobiony. Okazało się, że to ukraińskie prawo jazdy, a przypuszczenia mun­durowych potwierdziły się. Funkcjonariusze ustalili, że blankiet okazanego im prawa jazdy, został wprowadzony rok później, niż nadrukowana data jego wydania. Po spraw­dzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 26 latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania poja­zdami.
Mężczyzna początkowo tłumaczył, że egzamin na prawo jazdy zdał na Ukrainie. Później jednak zmienił zdanie i przyznał policjantom, że kupił dokument od nieznanego mu mężczyzny. 26 letni mieszkaniec powiatu białostoc­kiego został zatrzymany i usłyszał zarzut.

Za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tekst i fotografie: KMP Białystok