Podrobione towary w rękach Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


2021-03-02

Podrobione towary w rękach łomżyńskiej KAS

fot. KAS

• Blisko 400 szt. towarów naruszających prawo własności przemysłowej zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Łomży.
• Podrobione perfumy oraz odzież i galanterię mundurowi wykryli w jednym z łomżyńskich sklepów oraz podczas kontroli przesyłek kurierskich.
• Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonego towaru to ponad 200 tys. zł.

Funkcjonariusze KAS podczas kontroli jednego z łomżyńskich sklepów zabezpieczyli 70 szt. odzieży i galanterii oznaczonych znakami towarowymi znanych, światowych marek. Ekspertyza przeprowadzona przez przedstawiciela firm, które są właścicielami praw do chronionych znaków potwierdziła, że zatrzymane towary to podróbki.

Towary naruszające prawo własności przemysłowej funk­cjonariusze KAS z Łomży wykryli również podczas kontro­li przesyłek w jednej z kurierskich sortowni. W 7 paczkach nadanych do odbiorców m.in. z woj. podlaskiego znajdo­wało się 320 szt. podrobionych perfum i odzieży.

Przeciwko właścicielowi sklepu oraz w sprawach przesy­łek z podróbkami wszczęte zostały postępowania karne. Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonego towaru to ponad 200 tys. zł. Za obrót towarami oznaczonymi podro­bionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


st. asp. Maciej Czarnecki - Oficer prasowy Podlaskiej KAS

baner