Okłamywał żonę, że jest policjantem - wpadł po domowej awanturze ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Okłamywał żonę, że jest policjantem
- wpadł po domowej awanturze

2020-10-20

fot. KMP Białystok

Policjanci zatrzymali 41-latka, podejrzanego o podrobie­nie policyjnej legitymacji służbowej i używanie jej jako autentycznej. Mężczyzna „wpadł” podczas interwencji domowej. 41-latek usłyszał dwa zarzuty podrobienia legitymacji służbowej i posługiwanie się nią oraz zarzut znęcania się nad żoną. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek, koło 16 policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej, do której doszło na terenie gminy Juchnowiec Kościelny. Mundurowi w trakcie rozmowy ze zgłaszającą usłyszeli, że jej 41-letni mąż jest również funkcjonariuszem Policji.

Jak się okazało mężczyzna od początku ich znajomości, przez kilka lat, mówił żonie i jej rodzinie, że jest policjan­tem. Podrobił również legitymację służbową, którą poka­zywał bliskim. Mundurowi ustalili, że „blachę” policyjną zakupił na jednym z portali internetowych, a legitymację samodzielnie podrobił i wydrukował.

41-latek został natychmiast zatrzymany razem z fałszy­wymi dokumentami. Usłyszał zarzut podrobienia legity­macji służbowej i posługiwania się nią oraz zarzut znęca­nia się nad żoną. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tekst i fotografie: KMP Białystok