Zakończyła się termomodernizacja i rozbudowa budynku poradni ortopedyczno-urazowej przy Białówny
logo
czytaj E-gazety prasa online


Poradnia przy Białówny po remoncie

2020-11-19

fot. Dawid Gromadzki/UM Białystok

Zakończyła się termomodernizacja i rozbudowa budyn­ku poradni ortopedyczno-urazowej przy ul. Białówny 11. Został również zagospodarowany teren wokół placówki. Inwestycja była dofinansowana ze środków unijnych.

Inwestycja polegająca na termomodernizacji i rozbudowie budynku użyteczności publicznej w centrum Białegostoku była realizowana od lutego 2020 r. i zakończyła się na przełomie października i listopada. W ramach prac wybu­dowano mury oporowe, schody terenowe i oświetlenie zewnętrzne oraz zagospodarowano terenu wokół budy­nku.

– Dzięki inwestycji kolejny miejski budynek zwiększył swo­ją efektywność energetyczną. Bezpieczeństwo i komfort zarówno pracowników, jak i pacjentów poradni ortopedy­czno-urazowej zyskały nową jakość – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, które wyniosło ponad 811 tys. zł. Łącznie prace budowlane kosztowały ponad 2 mln 958 tys. zł.

Tekst: Agnieszka Błachowska /UM Białystok