Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus - PIK przyjmuje zgłoszenia
logo
czytaj E-gazety prasa online


Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus
- PIK przyjmuje zgłoszenia

2020-06-24

fotka

Logo festiwalu

Podlaski Instytut Kultury Młodych zachęca ludzi zafascynowanych dobrą piosenką z wartościowym tekstem do udziału w XII Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus „W żółtych płomieniach liści”, w którym mogą wziąć udział soliści i duety wokalne. W tym roku odbędzie się on w dniach 2–4 października.

– Zapraszamy uczniów i studentów szkół artystycznych: teatralnych, muzycznych, estradowych, ale także te osoby, które do tej pory nie były zawodowo związane z estradą. Przełamcie obawy i spróbujcie swoich sił na scenie. Na zgłoszenia macie czas do końca lipca – zachęca Marta Szałkiewicz, koordynatorka festiwalu.

Impreza organizowana jest przez PIK już od dwunastu lat. Od początku promuje piosenki z dobrą muzyką i dobrym tekstem, a do tego odkrywa młode talenty. Podczas trzech dni festiwalu zakwalifikowani uczestnicy prezentują piosenki z repertuaru Łucji Prus (piosenkarki pochodzącej z Białegostoku) oraz utwory znanych i debiutujących autorów piosenki literackiej przed profesjonalnym jury, w którym zasiadają m.in. Włodzimierz Nahorny i Janusz Strobel. Codziennie odbywają się też recitale gwiazd polskiej piosenki literackiej.
Formularz zgłoszenia oraz regulamin festiwalu znajdują się na stronie www.pikpodlaskie.pl.

Tekst i grafika: Podlaski Instytut Kultury

baner