Minionej doby białostoccy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących
logo
czytaj E-gazety prasa online


3 nietrzeźwych kierujących w rękach policjantów

2020-07-02

Tylko minionej doby białostoccy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich kierował ciągnikiem rolniczym, drugi rowerem a trzeci...wpadł w poślizg i zakończył jazdę na barierkach. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Tylko minionej doby białostoccy policjanci zatrzymali 3 kierujących, którzy prowadzili na "podwójnym gazie". Pierwszy z nich wpadł w ręce mundurowych po godzinie 16.00 w gminie Dobrzyniewo Duże. Mężczyzna kierując ciągnikiem rolniczym jechał całą szerokością jezdni. Okazało się, że jest nietrzeźwy. Wstępne badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.
Po godzinie 20.00, na ulicy Wasilkowskiej, policjanci zauważyli rowerzystę, który przejechał na czerwonym świetle i miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 39-latek miał ponad 2 promile w organizmie.
Ostatni z nieodpowiedzialnych kierujących, dziś nad ranem, na ulicy Wierzbowej, jadąc toyotą wpadł w poślizg i uderzył w barierki. Na miejscu zdarzenia policjanci z białostockiej "patrolówki" ustalili wstępny przebieg zdarzenia oraz rysopis kierowcy. Mundurowi już po chwili zauważyli mężczyznę siedzącego w parku, którego wygląd odpowiadał temu podanemu przez świadka zdarzenia. Policjanci od razu wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 34-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym losie nietrzeźwych kierujących zdecyduje sąd

Tekst i fotografia: KMP Białystok