Wirtualny trener Banku Pekao S.A. nauczy dzieci zarządzania finansami
logo
czytaj E-gazety prasa online


Wirtualny trener Banku Pekao S.A.
nauczy dzieci zarządzania finansami

2020-07-17

fot. PAP

Aplikacja PeoPay KIDS Banku Pekao S.A., to nowoczesne rozwiązanie finansowe ułatwiające wprowadzenie dziecka w świat finansów. Ma zachęcić rodziców do edukacji potomstwa w dziedzinie gospodarowania pieniędzmi.

Skąd ten pomysł? Według badania „Family Power”, zrealizowanego przez firmę IQS, rodzice dzieci w wieku 6-13 lat mają świadomość, że powinni edukować swoje pociechy w dziedzinie finansów. Dlatego Bank Pekao S.A. postanowił pomóc przekuć teorię w praktykę i wdrożyć PeoPay KIDS.

Podstawą pakietu jest prosta w obsłudze aplikacja dla najmłodszych z wirtualnym trenerem, który wyjaśnia różne pojęcia z zakresu finansów oraz tłumaczy jak skutecznie oszczędzać i gospodarować środkami. Najmłodsi mają możliwość tworzenia skarbonek w ramach konta oszczędnościowego Mój Skarb, by odkładać w nich pieniądze na wybrane przez siebie cele. 

Mogą też zrealizować przelew z bezpłatnego Konta Przekorzystnego lub doładować telefon – w tym przypadku prośba o autoryzację transakcji jest zawsze wysyłana rodzicom. 

Kampania promująca PeoPay KIDS będzie emitowana w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych. Bank Pekao wystartuje z 30-sekundowym spotem, który przedstawia korzystającą z aplikacji bohaterkę reklamy. 

Dzięki PeoPay KIDS dziewczynka, która chciała kupić droższy rower, niż ten na który ma pieniądze, może rozwiązać swój dylemat. Promocyjna oferta banku, pozwala zyskać 2 proc. w skali roku przez 4 miesiące na koncie oszczędnościowym rodzica i na skarbonkach dziecka oraz 250 zł na start.

„W reklamie pokazaliśmy, że w aplikacji PeoPay KIDS dziecko może zarządzać środkami między poszczególnymi skarbonkami. Podkreśliliśmy tym samym, jak w kwestii finansów dzieci ważna jest nauka dokonywania samodzielnych wyborów i brania za nie odpowiedzialności” – wyjaśnia Jorge Sánchez Klosiński, dyrektor Biura Marketingu w Banku Pekao S.A. 

„Wierzymy, że dobre nawyki związane z gospodarowaniem pieniędzmi zdobyte w młodości pozwolą dzieciom dobrze przygotować się do dorosłości. W Polsce brakuje rozwiązań bankowych dla maluchów w wieku szkolnym. Można więc powiedzieć, że wyznaczamy kierunek komunikacji tego typu produktów” - dodaje Jorge Sánchez Klosiński.

Aby ułatwić rodzicom rozmawianie z dziećmi o pieniądzach i oszczędzaniu, Bank Pekao szykuje specjalny mechanizm – bota w Facebook Messengerze. 

Już od sierpnia rodzic będzie mógł wcielić się w wirtualnego trenera i podłożyć swój głos, by dubbingować bohaterów z brygady PeoPay KIDS (żubra, lisa, złotówkę). Znajomy głos pozwoli bardziej przykuć uwagę malucha i przekazać mu cenne finansowe rady. 

Źródło: Centrum Prasowe PAP
http://kurier.pap.pl/node/2068

baner