W Walentynkowy wieczór OiFP zaprasza na koncert Pauliny Malinowskiej i zespołu The Consonance Trio...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Walentynkowe urodziny Anny German w OiFP

2021-02-09

Paulina Malinowska, fot. M. Heller/OiFP

W Walentynkowy wieczór Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na koncert Pauliny Malinowskiej i zespołu The Consonance Trio. Artyści przygotowali walentynkowe urodziny Anny German, wielkiej artystki, której „Tańczą­ce Eurydyki” czy „Człowieczy los” na długo pozostaną w naszej pamięci. Z jej legendą zmierzy się Paulina Mali­no­wska, która zaśpiewa m.in. „Pomyśl o mnie”, „Tylko raz w roku kwitną ogrody” w aranżacjach i z akompania­men­tem The Consonance Trio pod kierownictwem Maxa Fedorova.

– Moja przygoda z Anną German rozpoczęła się w 2017 ro­ku, gdy dowiedziałam się o eliminacjach do „Między­naro­do­wego Festiwalu Piosenki – Anna German” – mówi Paulina Malinowska, na co dzień artystka Chóru OiFP. – Rozpoczynając przygotowania do konkursu, zaczęłam zgłębiać historię życia piosenkarki, przeczytałam jedną książkę, potem następną, i kolejną... Wsłuchiwałam się w niezwykłe muzyczne dzieła. Historia Anny German bardzo mnie poruszyła. Poczułam, że mamy wiele wspólnego. Jak się okazało, nawet wzrost – dokładnie taki sam! Zachwyciłam się piosenkami, które śpiewała, pięknem melodii, wrażliwością przekazu, skromnością artystki, tekstami przepełnionymi silnymi emocjami.

Zachwycona jej osobą, wzięłam udział w Festiwalu i wygrałam go! Nie przypuszczałam, że to początek tak wspaniałej, wspólnej drogi. Jako laureatka zostałam zaproszona do Warszawy na koncert finałowy, który odbył się w Teatrze Polskim. Dzięki uprzejmości Dyrektor „Mię­dzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German”, Pani Aldony Michalak, która wspiera laureatów konkursu, moja współpraca z Festiwalem trwa do dziś. W 2020 roku pod­czas VII Edycji Festiwalu nagrałam teledysk do piosenki „Wróć do Sorrento” z towarzyszeniem Reprezen­tacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod dyrekcją Tomasza Labunia. Ogromnie się cieszę, że w 85. rocznicę urodzin Anny German wraz z zespołem The Consonance Trio będziemy mogli przenieść się wraz z Państwem w świat cudownych piosenek wybitnej artystki.

– Utwory z repertuaru Anny German były ciekawym wyz­waniem do stworzenia aranżacji – opowiada Max Fedorow. – Pracowaliśmy całą załogą The Consonance Trio, aby od­dać piękno melodyki i zarazem głębię tekstów. Wszystkie utwory zabrzmią w naszych autorskich aranżacjach.

Zespół The Consonance Trio powstał w 2014 roku w Bia­łymstoku. Założyli go trzej przyjaciele, zawodowi muzycy: Karol Sypytkowski (kontrabas), Wojciech Bronakowski (perkusja) i Max Fedorov (fortepian). Twórczość zespołu odzwierciedla ich wspólne zainteresowania muzyczne: począwszy od klasyki, przez jazz, muzykę etniczną aż do szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej.

W 2015 roku zespół The Consonance Trio nagrał swoje pierwsze single Tower oraz Childhood, a w 2016 roku zagrał autorskie koncerty w Millionova Fabryka Designu i Monopolis w Łodzi. W latach 2016 - 2019 koncertował z Chórem Centrum Myśli Jana Pawła II w wielu miejscowoś­ciach Mazowsza, Podlasia oraz Lubelszczyzny. W lipcu 2017 roku zespół zagrał autorski koncert w klubie muzy­cz­nym Fama w Białymstoku. W styczniu 2017 roku The Consonance Trio wystąpił z Chórem Opery i Filharmonii Podlaskiej z okazji jubileuszu dziesięciolecia Chóru. Koncert odbył się na dużej scenie Opery w Białymstoku. W 2018 roku zespół rozpoczął współpracę z Suwalską Orkiestrą Kameralną.

W 2019 roku po nagłej śmierci Karola Sypytkowskiego do zespołu dołączył Piotr Chociej.

The Consonance Trio stworzył muzykę do filmu fabu­lar­nego „Czarna Dama”, którego premiera odbędzie się w 2021 roku. Orient Express to debiutancki album zespołu, który został wydany w 2020 roku.

Zapraszamy! Wkrótce – koncert także z udziałem publiczności.

Koncert WALENTYNKOWE URODZINY ANNY GERMAN
Niedziela, 14 lutego, godz. 18.00
Online na kanale YouTube OiFP

Artyści
The Consonance Trio
Max Fedorov
– pianista, kompozytor
Wojciech Bronakowski – perkusista, kompozytor
Piotr Chociej – kontrabasista, kompozytor

Paulina Malinowska – wokal

Program:
Utwory z repertuary Anny German: Pomyśl o mnie, Jedna chwila wystarczyła, Tango d’amore Один раз в год сады цветут (Tylko raz w roku kwitną ogrody), Nie żałuj... i inne.


Joanna Dolecka Rzecznik prasowy OiFP

baner