21-latek usłyszał 9 zarzutów, z kolei 50-latni mężczyzna 20 zarzutów.
logo
czytaj E-gazety prasa online


Złodziej i paser rowerów w rękach policjantów

2020-07-23

Białostoccy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane między innymi o kradzież rowerów, paserstwo i udzielanie narkotyków. 21-latek usłyszał 9 zarzutów, z kolei 50-latek 20 zarzutów. Starszy z zatrzymanych decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu białostockiej komendy ustalili i zatrzymali 21-latka podejrzanego o kradzież rowerów.
Mężczyzna wpadł w ręce policjantów w swoim domu. Pracujący nad sprawą śledczy ustalili, że może on odpowiadać za 9 kradzieży rowerów, do których doszło na terenie Białegostoku, w okresie od kwietnia do czerwca. Właściciele oszacowali straty na ponad 9 tysięcy złotych.
Kryminalni zatrzymali również 50-latka. Z ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna udzielał 21-latkowi narkotyków w zamian za oddanie mu na własność roweru.
Śledczy, na posesji zatrzymanego, ujawnili i zabezpieczyli m.in. 4 rowery oraz części i akcesoria rowerowe prawdopodobnie również pochodzące z kradzieży. Jeden z jednośladów trafił już do swojego właściciela.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. 21-latek usłyszał 9 zarzutów kradzieży, z kolei 50-latek 20 zarzutów kradzieży, posiadania i udzielania narkotyków oraz paserstwa. Starszy z nich, decyzją sądu, trafił na 3 miesiące do aresztu.

Tekst i fotografia: KMP Białystok