Funkcjonariusze zabezpieczyli papierosy do wszczętej sprawy karnej skarbowej...
logo
czytaj E-gazety prasa online


45 tys. paczek nielegalnych papierosów
w wywrotce

2020-09-28

fot. KAS

• Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Budziska przechwycili po pościgu za wywrotką kierowaną przez 38-letniego mężczyznę 45 tys. paczek nielegalnych papierosów.
• Gdyby trafiły one do nielegalnego obrotu straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 1 mln zł.
• Kierowca ciężarówki usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze KAS pełniący służbę na drodze krajowej nr 8 w pobliżu polsko-litewskiej granicy zatrzymali do kontroli i skierowali do prześwietlenia rentgenowskiego wywrotkę na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowca ciężarówki zignorował polecenia mundurowych, gwałtow­nie przyspieszył i zjechał na jedną z pobliskich, szutro­wych dróg. Mundurowi ruszyli w pościg za wywrotką, której kierowca po kilku minutach zdecydował się zatrzy­mać pojazd

Podczas sprawdzania ciężarówki funkcjonariusze KAS znaleźli w skrzyni ładunkowej 45 tys. paczek białoruskich papierosów. Gdyby wykryte wyroby tytoniowe trafiły do nielegalnego obrotu straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 1 mln zł.

Funkcjonariusze zabezpieczyli papierosy do wszczętej sprawy karnej skarbowej. 38-letni kierowca wywrotki usłyszał zarzut dotyczący nielegalnego przywozu papierosów do Polski. Mężczyzna odpowie również za utrudnianie kontroli celno-skarbowej. Grozi mu wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 5.

st. asp. Maciej Czarnecki - Oficer prasowy podlaskiej KAS Podlaskiej KAS

baner