Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili przemyt nielegalnych wyrobów tytoniowych przerzucanych przez granicę dronem...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Przemycał papierosy dronem

2021-04-20


fot. POSG

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili przemyt nielegalnych wyrobów tytoniowych przerzucanych przez granicę dronem. Do sprawy zatrzymano 40-letniego obywatela Białorusi.

Patrol z Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy pełniący służbę w ochronie granicy państwowej zauważył lecący obiekt z Białorusi do Polski. Ustalono, że jest to dron z podczepionym pakunkiem. Obiekt przemieszczał się na odległości około 400 metrów w głąb Polski. Funkcjonariusze zaobserwowali, że pakunek zrzucono na łąkę przy zabudowaniach po stronie polskiej. Tam odbierała go jedna osoba. Odbiorcę przesyłek zatrzymano na gorącym uczynku. To obywatel Białorusi, któremu przedstawiono zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. W sumie na terenie posesji ujawniono około 5600 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy o szacunkowej wartości ponad 84 tys. zł.


mjr SG Katarzyna Zdanowicz - Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

baner